S
 

WYDZIAŁ MECHANICZNY

AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM 2019

A+ / A-

2019-01-02

Zaproszenie na Future Female Leader in Product Supply

Zapraszamy studentki do wzięcia udziału w Future Female Leader in Product Supply w Warszawie w Fabryce Pampers organizowanym przez Procter & Gamble Dwudniowe spotkanie odbędzie się 17-18 stycznia 2019 - start o godz. 9:00.

Liczba miejsc jest ograniczona - zaaplikuj już teraz!

Termin składania aplikacji: 11.01.2019.

więcej

2019-01-09

Zaproszenie na wykład otwarty Firmy Gillette.

Zapraszamy Studentów, Doktorantów oraz Pracowników Wydziału Mechanicznego na wykład otwarty organizowany przez firmę Gillette Poland International Sp. z o.o. z zakresu automatyzacji w tym sterowników PLC.

Dodatkowo przestawiona zostanie oferta firmy dla studentów w zakresie możliwej współpracy (staże, praktyki itp.).

Wykład odbędzie się w dniu 14.01.2019 r. (poniedziałek) o godz. 12.15 w sali 102 budynek A18 (Fabryka Inżynierów).

Każdy z uczestników wykładu poza znaczną dawką ciekawych informacji otrzyma również od firmy P&G materiały do prowadzenia własnych testów.

2018-12-17

4 projekty aplikacyjne z udziałem PŁ.

Ponad 6,2 miliona złotych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju otrzyma Politechnika Łódzka na cztery projekty aplikacyjne. Projekty będą realizowane w konsorcjach z udziałem firm oraz instytucji, zainteresowanych wprowadzeniem na rynek opracowanych produktów i technologii. Politechnika Łódzka jest liderem dwóch projektów, w pozostałych jest partnerem.

Z Wydziału Mechanicznego :

Innowacyjna linia produkcyjna do wytwarzania odlewów ciśnieniowych o znacząco obniżonej porowatości.

W wyniku współpracy konsorcjantów powstanie innowacyjna technologia przeznaczona do produkcji wysokojakościowych odlewów ciśnieniowych. Jest to szczególnie ważne np. dla bardzo wymagającego przemysłu motoryzacyjnego. Stale rośnie zapotrzebowanie na odlewy o coraz wyższych właściwościach mechanicznych. W skład konsorcjum wchodzą: Instytut Odlewnictwa jako lider oraz: Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej, Odlewnia Silum sp. z o.o., Fabryka Narzędzi Sil Tool sp. z o.o., Sil-Bike Zakłady Mechaniczne sp. z o.o.

ARCHIWUM AKTUALNOŚCI 2016-2017-2018

Wydział Mechaniczny