Lorem ipsum

Lorem ipsum

 
 

WYDZIAŁ MECHANICZNY

AKTUALNOŚCI

A+ / A-

2020-01-31

2 Edycja konkursu « Mój doktorat w 180 sekund » Europa Środkowa : rozgrywki krajowe.

 

 

Już drugi rok z rzędu Instytut Francuski w Polsce organizuje konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » w rejonie Europy Środkowej.

Uczestnicy będą mieli za zadanie przedstawić w języku francuskim temat swojego doktoratu niedłużej niż w 3 minuty, przekonując jurorów i publiczność!

 

Konkurs « Mój doktorat w 180 sekund » istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach : jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy architekturę, wszystkie dziedziny są mile widziane.

Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!

W 2019 roku 24 młodych naukowców z Austrii, Węgier, Polski, Czech i Słowacji wzięli udział w rozgrywkach krajowych : 13 spośród nich zakwalifikowało się do finału Europy Środkowej.

W tym roku laureat tego finału weźmie udział w finale międzynarodowym, który odbędzie się we wrześniu 2020 w Paryżu. Pozostali laureaci wskazani przez jurorów i publiczność otrzymają nagrody ufundowane przez Ambasadę Francji w Polsce oraz partnerów konkursu.

 

Harmonogram

- 20 lutego 2020:  termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie.

- 20 marca : polskie rozgrywki krajowe w Warszawie

- koniec maja : finał Europy Środkowej w Krakowie

- koniec września: międzynarodowy final w Paryżu . 

 

Więcej informacji na stronie https://www.institutfrancais.pl/fr/MT180

 

 

WYDZIAŁ MECHANICZNY